| Kód: | R306006 |
| Cena: | dostupná po přihlášení | ||
| Dostupnost: | Brno |
Praha |
na vyžádání |
| Množství: | ks |
|
|
Standardy
Obsah balení:
KÓD: R306006
| R&M, Zásuvky | |
| Standard | bezhalogenová, podle DIN/VDE 0472/815 |
| Třída ochrany IP | IP 20 |
| Osazení | neosazená |
| Kapacita (portů) | 2 x 1 |
| Typ | pod omítku (FM) |
| Výška | 80 mm |
| Šířka | 80 mm |
| Barva | 9010 čistě bílá |
Suitable for RJ45 connection modules, connection module ISDN 2xRJ45 and fiberoptic connectors with support plates.
Plastic: PC + ABS, halogen-free.
Scope of supply
Cover frame 80x80 mm
2-part faceplate 50x50 mm, incl. fastening screws
RJ45 module holder, 2x1-port
Blind cover (when used as a 1-port outlet)
Mounting plate, 70x70 mm, steel
Labeling strip, blank
Standards
General Data
| Description [Unit] | Value/Value range |
|---|---|
| Contact resistance typical | flush-mounting (FM) |
| Outlet type | outlet |
| Capacity (ports) | 2 x 1 |
| Color Code RAL | 9010 Pure white |
| Assembly | empty |
| Dimensions | 88 x 88 mm |
| Material | plastic: PC + ABS |
This outlet features an angled outlet hood of 30°, for flush installations and duct-mounting, including a mounting plate with a mounting track of 60 mm, cover frame of 80 x 80 mm, labeling window and module holder for 2 individual RJ45 modules, plus a blind cover for the use as a one-RJ45 outlet, to cover the unused port. Color: white (RAL 9010). Halogen-free in acc. with DIN/VDE 0472/815. Designed to accommodate the R&M security and the R&M environment system. The 3-level protection concept comprises the options color coding, mechanical-visual coding, and the locking of individual ports.