| Kód: | R310786 |
| Cena: | dostupná po přihlášení | ||
| Dostupnost: | Brno |
Praha |
u vás: do 2 pracovních dní |
| Množství: | ks |
|
|
Standardy
Obsah balení:
KÓD: R310786
| R&M, Zásuvky | |
| Standard | bezhalogenová, podle DIN/VDE 0472/815 |
| Třída ochrany IP | IP 20 |
| Osazení | neosazená |
| Kapacita (portů) | 2 x 1 |
| Typ | na omítku (SM) |
| Výška | 80 mm |
| Šířka | 80 mm |
| Barva | 9010 čistě bílá |
Suitable for surface-mounted installations on walls and in ducts. Housing plus wallplate measures 80x80x67.5 mm. Cable entry at the side or the back. For use with cover frames and duct covers of Ø 60 mm in diameter or 56x56 mm cutouts.
Plastic: PC + ABS, halogen-free.
Suitable for RJ45 connection modules, connection module ISDN 2xRJ45 and fiberoptic connectors with support plates.
Scope of supply
Standards
General Data
| Description [Unit] | Value/Value range |
|---|---|
| Contact resistance typical | surface-mounting (SM) |
| Outlet type | outlet |
| Capacity (ports) | 2 x 1 |
| Color Code RAL | 9010 Pure white |
| Assembly | empty |
| Dimensions | 80 x 80 mm |
| Material | plastic: PC + ABS |
This outlet features an angled outlet hood of 30°, for surface-mounted installations, including a mounting plate, cover frame 80 x 80 mm, also including a labeling window and a module holder for 2 individual RJ45 modules, plus a blind cover for the use as a one-RJ45 outlet, to cover the unused port. Color: white (RAL 9010). Halogen-free in acc. with DIN/VDE 0472/815. Designed to accommodate the R&M security and the R&M environment system. The 3-level protection concept comprises the options color coding, mechanical-visual coding, and the locking of individual ports.