| Kód: | R310788 |
| Cena: | dostupná po přihlášení | ||
| Dostupnost: | Brno |
Praha |
u vás: do 2 pracovních dní |
| Množství: | ks |
|
|
Standardy
Obsah balení:
KÓD: R310788
| R&M, Zásuvky | |
| Standard | bezhalogenová, podle DIN/VDE 0472/815 |
| Třída ochrany IP | IP 20 |
| Osazení | neosazená |
| Kapacita (portů) | 2 x 1 |
| Typ | pod omítku (FM) |
| Výška | 88 mm |
| Šířka | 88 mm |
| Barva | 9010 čistě bílá |
Suitable for flush-mounted (FM) and duct-mounted (DM) installations. For use with cover frames and duct covers of Ø 70 mm in diameter or 70x70 mm cutouts. Suitable for backboxes and floorbox module holders of Ø 60 mm mounting tracks.
Recommended depth for backboxes and floorboxes min. 70 mm.
Plastic: PC + ABS, halogen-free.
Suitable for RJ45 connection modules, connection module ISDN 2xRJ45 and fiberoptic connectors with support plates.
Scope of supply
Standards
General Data
| Description [Unit] | Value/Value range |
|---|---|
| Contact resistance typical | flush-mounting (FM) |
| Outlet type | outlet |
| Capacity (ports) | 2 x 1 |
| Color Code RAL | 9010 Pure white |
| Assembly | empty |
| Dimensions | 88 x 88 mm |
| Material | plastic: PC + ABS |
This outlet features an angled outlet hood of 30°, for flush installations and duct-mounting, including a mounting plate with a mounting track of 60 mm, cover frame of 80 x 80 mm, labeling window and module holder for 2 individual RJ45 modules, plus a blind cover for the use as a one-RJ45 outlet, to cover the unused port. Color: white (RAL 9010). Halogen-free in acc. with DIN/VDE 0472/815. Designed to accommodate the R&M security and the R&M environment system. The 3-level protection concept comprises the options color coding, mechanical-visual coding, and the locking of individual ports.